Aktualnie znajdujesz się: Strona główna-> Galeria fotograficzna projektu

 

WYDARZENIA W UJĘCIU OBIEKTYWU

.

                                

VII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym
 

W Szczyrku odbyły się VII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W zawodach wzięło udział ponad 60 najlepiej wyszkolonych zespołów ratownictwa medycznego z Polski oraz Niemiec, Ukrainy, Litwy, Grecji i Belgii. Organizatorem tegorocznej edycji Mistrzostw jest Bielskie Pogotowie Ratunkowe.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 5 konkurencji, w tym jedno nocne, związanych z szerokim pojęciem ratownictwa medycznego, mających na celu sprawdzenie poprawności prowadzenia działań ratowniczych w różnych, często ekstremalnych sytuacjach.

Na zawodników czekały zadania podnoszące umiejętności szybkiego reagowania przez ratowników w codziennych akcjach. Uczestnicy otrzymali możliwość sprawdzenia  i doskonalenia swoich umiejętności w warunkach najbardziej zbliżonych do realnych.

Zawodom towarzyszył szereg sesji naukowych oraz warsztaty, umożliwiające bezpośrednią wymianę poglądów oraz doświadczeń pomiędzy specjalistami Medycyny Ratunkowej  z Polski i z zaproszonych państw. Zamysłem tegorocznych mistrzostw było  pokazanie możliwości ratowania zdrowia i życia ludzkiego w oparciu o najnowocześniejsze technologie.