Aktualnie znajdujesz się: Strona główna-> Galeria fotograficzna projektu

 

WYDARZENIA W UJĘCIU OBIEKTYWU

                                

.

 

7 maja 2014 roku  w związku z obchodami  jubileuszu 10-lecia Polski w Unii Europejskiej, Zakład Medycyny Ratunkowej CMKP zorganizował Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. Była to okazja do zaprezentowania korzyści jakie Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego  uzyskało dzięki funduszom Europejskim.

Zakład Medycyny Ratunkowej - Centrum Symulacji CMKP to nowoczesna ośrodek mający na celu prowadzenie kształcenia i doskonalenia zawodowego
z wykorzystaniem nowoczesnych i realistycznych symulatorów odzwierciedlających wszystkie procesy życiowe człowieka. Korzystanie z tych bardzo nowoczesnych urządzeń na stworzenie i przeprowadzenie  pełnych scenariuszy symulacji medycznych działań ratunkowych.

W trakcie Dnia Otwartego odbyła się prezentacja sprzętu - fantomu, symulatora pacjenta - dofinansowanego  w głównej mierze  z UE w ramach projektu POKL pn. „Wsparcie systemu ratownictwa medycznego poprzez kształcenie zawodowe lekarzy, ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych”, realizowanego przez CMKP.

Zaprezentowano stanowisko instruktora, programujące symulacje medyczne
i pracę fantomów. Można było również od środka zobaczyć symulator ambulansu ze specjalistycznym
wyposażeniem umożliwiającym prowadzenie ćwiczeń z zakresu udzielania pomocy medycznej oraz medycznych czynności ratunkowych wewnątrz ambulansu.

Najnowocześniejszy sprzęt, łącznie z zaawansowanymi fantomami osoby dorosłej, dziecka, czy niemowlęcia – jakim dzięki funduszom europejskim dysponuje CMKP, umożliwiają symulację zdarzeń medycznych od poziomu zabezpieczenia ofiar na miejscu wypadku, poprzez pomoc poszkodowanym podczas transportu,
po udzielanie pełnej pomocy w szpitalnym oddziale ratunkowym.

Zwiedzający mogli również zobaczyć stanowisko do gastroskopii
i bronchofiberoskopii oraz specjalnie przeznaczone do przeprowadzenia tych badań symulatory pacjentów.