Aktualnie znajdujesz się: Strona główna-> Galeria fotograficzna projektu

 

WYDARZENIA W UJĘCIU OBIEKTYWU

.

                                

STUDYJNA WIZYTA GOŚCI Z REPUBLIKI CZESKIEJ

9 października 2012 roku w Zakładzie Medycyny Ratunkowej - Centrum Symulacji gościliśmy pracowników Departamentu Funduszy Europejskich Ministerstwa Zdrowia Republiki Czeskiej. Celem wizyty studyjnej było przedstawienie osiągnięć w projekcie „Wsparcie systemu ratownictwa medycznego poprzez kształcenie zawodowe lekarzy, ratowników medycznych i dyspozytorów medycznych.”

Podczas spotkania uczestnikom wizyty zaprezentowano ogólne cele projektu oraz dotychczasowe rezultaty. Goście mogli zapoznać się z nowoczesną aparaturą i wyposażeniem Centrum Symulacji (m.in. sprzętem szkoleniowym, zaawansowanymi fantomami, wyposażeniem ambulansu, kompleksowym wyposażeniem SOR).  Zakup sprzętu sfinansowany został z budżetu projektu w ramach EFS.

Wyposażenie Centrum Symulacji wykorzystywane jest podczas kursów specjalizacyjnych dla szerokiego grona lekarzy. Kształcenie i doskonalenia zawodowe, z wykorzystaniem symulatorów odzwierciedlających wszystkie procesy życiowe człowieka, pozwala na stworzenie i przeprowadzenie pełnych symulacji medycznych działań ratunkowych     opartych o rozmaite scenariusze sytuacyjne. Pozwala to nie tylko na poszerzenie wiedzy teoretycznej uczestników kursów, ale przede wszystkim na kształcenie praktyczne – ćwiczenie umiejętności czyli wdrażanie tego co określa się mianem upraktycznienia.
 

 

.